Sedela som s knihou v ruke, a smutne som si hovorila. Je po nej. Už viac kávu piť nebudem.
Stresy, a ten hnusný helikobakter, ktorý mi našli pri poslednom vyšetrení, sú toho príčinou. Na pracovných či priateľských stretnutiach som už len túžobne vdychovala vôňu kávy a ostatným spolu stolovníkom som vravela o tom, ako veľmi som kávu mala rada, ako veľmi mi chýba.

Jedna známa pri mojich slovách zrazu spozornela a po skončení stretnutia mi niečo povedala. Bola som natešená a zvedavá a tiež, nie celkom presvedčená o tom, čo mi vraví. Ale tá rokmi vypestovaná chuť na kávu bola silnejšia. Vrecúško, ktoré mi priniesla obsahovalo kávu a nejaký záhadný ganoderma extrakt, o ktorom som dovtedy nič nepočula. Vraj práve ten mi má vrátiť možnosť piť kávu znova. Nedôverčivo  som na to hľadela a veľmi opatrne som tú „ganoderma“ kávu ochutnala. Mala trošku inakšiu chuť na akú som bola zvyknutá, ale chutila mi aj tak. Po jej vypití som čakala, že ma chytia obvyklé bolesti žalúdka alebo aspoň pálenie záhy. Nič také sa však nestalo. Práve naopak. Cítila som sa sviežo a skvelo. Začala pýtať od svojej známej túto kávu stále častejšie. Ochotne mi ju nosila. Potom sa naše cesty rozišli a stratila som zdroj.
Pretože mi ganokáva na nejaký čas dala do poriadku ten nepríjemný pocit, ktorý som mávala pri iných kávach, vrátila som sa naspäť. Kúpila som si kvalitnú nesku a onedlho ten nepríjemný pocit po jej vypití sa tiež vrátil späť. Stále mi vŕtalo hlavou ako by som sa mohla dostať znova ku ganokáve. Už nielen kvôli sebe, ale poznáte to asi aj vy. Stretnete sa s niekým a popri iných veciach sa dozviete, že nepríjemné pocity po vypití kávy majú aj iní. Premýšľala som, že ak je to tak, prečo by som nemohla pomôcť aj ja tak ako pomohla moja známa mne.
Všetko je na webe. Povedal niekto. Začala som hľadať, a našla som niekoľko www stránok, ktoré ponúkajú ganokávu . Oslovila som prostredníctvom nich zopár ľudí a kto sa prvý ozval, som sa zaregistrovala.  
Mala som šťastie. Ten človek, bol ochotný, trpezlivý. Zo začiatku, kým som sa potrebovala zorientovať a bez jeho pomoci som nevedela ako ďalej, bola som s ním v častom  kontakte cez skype. Vysvetlil mi všetko, na čo som sa pýtala a pomohol mi zabezpečiť aby som mala aj ja „svoju“ www stránku.
Prešiel už mesiac, odvtedy, čo môžem aj ja ponúkať niečo, čo môže ľuďom s „kávovým“ problémom pomôcť tak, ako pomáha ganokáva mne.
Skúste to aj vy a napíšte mi.